VIII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol-Brześć - 15.06.2013 Relacja !!!

Biegali w przyjaźni

W sobotę 15 czerwca 2013r w Terespolu odbył się VIII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol – Brześć, którego głównym celem jest międzypaństwowa idea wspólnoty i przyjaźni w duchu sportowej rywalizacji. W tym roku start odbył się w Polsce, a meta na Białorusi. Udział w zawodach wzięło 117 zawodników z Polski (w tym ok.10 osób z Terespola), Białorusi i Ukrainy. Zawodnicy mieli do pokonania trasę z Terespola do Brześcia przez przejście graniczne na rzece Bug. Ponieważ jest to równocześnie granica Unii Europejskiej, to blisko 200 metrowy odcinek pokonaliśmy z paszportem w ręce. Trasa liczyła ok. 12 kilometrów. Zawody odbywały się pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego. Organizatorami zawodów są: Klub Olimpijczyka, Miejski Ośrodek Kultury wraz z Urzędem Miasta w Terespolu i Wydziałem Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Białorusi.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Galeria Biała24 >>>>>>>>>>>>>>>>

Galeria Goniec Terespolski >>>>>

Galeria Blr-Running >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się w centrum miasta na wzór olimpijski. Po odegraniu trzech hymnów narodowych reprezentanci tych krajów wnieśli flagę olimpijską. Przy dźwiękach hymnu Olimpijskiego na maszt wciągnęła ją reprezentująca Polski Komitet Olimpijski Elżbieta Kwiatkowska. Znicz olimpijski zapalił olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Montrealu w podnoszeniu ciężarów Kazimierz Czarnecki, a jego ogień dostarczyła sztafeta złożona z reprezentantów startujących krajów.

Głos zabrali: burmistrz miasta Terespol – Jacek Danieluk, wice mer Brześcia – Władimir Czernow, konsulowie: RP- Roman Galus, Ukrainy w Brześciu - Roman Terszowczyn, konsul Białorusi w Białej Podlaskiej – Aleksiejew Siergiej oraz prezes Klubu Sportowego w Kowlu na Ukrainie – Sergiej Panasiuk i olimpijczyk Kazimierz Czarnecki.


Ceremonię otwarcia uświetniła orkiestra dęta z Białorusi. Zawodnicy wystartowali około godziny 10.30. Na trasie sportowcom bardzo życzliwie kibicowali mieszkańcy Terespola i okolic, „przygrywała” również wspomniana orkiestra. Na mecie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a pierwsza trójka w swoich kategoriach wiekowych również nagrody rzeczowe.

Krystyna Pucer

 

KOMUNIKAT

dotyczący wyników VIII Międzynarodowego Biegu Przyjaźni Terespol-Brześć 15.06.2013

W związku z zaistniałą sytuacją odnośnie ostatecznej klasyfikacji uczestników, organizatorzy ze strony polskiej bardzo przepraszają wszystkich uczestników za powstałe nieprawidłowości.

Jednocześnie informujemy, że podjęliśmy starania, aby strona białoruska zweryfikowała wyniki. Wciąż oczekujemy na prawidłowy komunikat. Jeśli tylko go otrzymamy, niezwłocznie opublikujemy na naszej stronie. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, i jeszcze raz przepraszamy.