IX Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Brześć - Terespol 14.06.2014 - wyniki !!!

W TERESPOLU FINISZOWALI W OBECNOŚCI TRZECH OLIMPIJCZYKÓW!

IX Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Brześć – Terespol odbył się 14 czerwca 2014 r pod Honorowym Patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zawody zorganizowali: Urząd Miasta Brześć, Urząd Miasta Terespol, Klub Olimpijczyka w Terespolu i Miejski Ośrodek Kultury. Na starcie w Brześciu stanęło 124 zawodników z Białorusi, Ukrainy, Polski (od Gdańska poprzez Warszawę do Zabrza i Bytomia, w tym grupa 18 Terespolan) i 1 z Rosji. Wzdłuż trasy głośno dopingowali kibice. Pomimo momentami padającego obficie deszczu wszyscy w zdrowiu i dobrej kondycji dotarli na metę do Terespola. Od początku towarzyszyły uczestnikom słowa P. Coubertina: „W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka, istotną rzeczą nie jest zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój.”

 Wyniki do pobrania >>>>>>>>>>>

                                                                                                            (na samym dole)

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>

GALERIA BIAŁA24 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Za wysiłek na mecie czekały pamiątkowe medale i dyplomy wręczane przez przedstawiciela PKOL w Warszawie, panią Elżbietę Kwiatkowską i olimpijczyków: Mariana Sypniewskiego (brązowy medal IO w Moskwie i Barcelonie w szermierce), Kazimierza Czarneckiego (brązowy medal IO w Montrealu w podnoszeniu ciężarów) i Natalię Semieńczuk (uczestniczka IO w Pekinie i Londynie w rzucie oszczepem).


Podczas podsumowania imprezy zabierający głos burmistrz Jacek Danieluk powitał gości i zawodników. Podziękował za udział. Podkreślił, że rzeka Bug łączyły, a nie dzieli. Im więcej przyjaźni, tym lepiej, bo jest mniej konfliktów. Szczególne słowa skierował do olimpijczyków. Grenadij Borysiuk, wice mer Brześcia wyraził podziw zawodnikom, którzy pomimo ulewy dobiegli do mety. Jednocześniewyraził nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze więcej uczestników. Mer Brześcia Władimir Czernow zaproponował by w X Biegu wzięli udział samorządowcy na czele z burmistrzem, sekretarzem oraz merem. W imieniu olimpijczyków głos zabrali: Natalia Semińczuk (pogratulowała wyników i życzyła sukcesów w przyszłości) i Kazimierz Czarnecki (pogratulował ukończenia biegu i przekazał pozdrowienia od Polskich Olimpijczyków).

W klasyfikacji ogólnej (OPEN) zwyciężyli ukraińcy: Siergiej Matczuk przed Genadijem Kuznietsovem i pochodzącymi z Brześcia na Białorusi Aliaksejem Chamadanau i Artsemem Nebialiukiem. Piąte miejsce zajęła terespolanka Izabela Trzaskalska, która zwyciężyła w kategorii kobiet, druga była Olga Kotowska a trzecia Katsiarina Wiarbitskaja. Trzaskalska zwyciężyła również w swojej kategorii wiekowej. Wśród mężczyzn: 1. Sergii Marczuk, 2. Genadii Kuznietsov, 3. Aliaksei Chamadanau. Oprócz tego organizatorzy nagrodzili pucharami pierwszych trzech zawodników w 10 kategoriach wiekowych, oraz najmłodszego (Michał Korneluk) i najstarszego (Ivan Bartas) zawodnika i najlepszych z Terespola (Ewa Nejman i Grzegorz Jakuszko).

Podsumowując zawody burmistrz Jacek Danieluk wyraził nadzieję, że sport nadal będzie jednał i łączył, że jego uniwersalne zasady i idea olimpijska zawsze będą zwyciężać. Zaprosił na X Bieg w 2015 r , którego start odbędzie się w Terespolu, a meta w Brześciu.

Tekst: K.Pucer

 

PATRONI:

 

 

 

 

 

 

Patronat nad Biegiem Przyjaźni objęły: Polski Komitet Olimpijski oraz Białoruski Komitet Olimpijski