I Turniej Kwalifikacyjny ,,ZIRVE ISC" w MOK Terespol - 08.11.2014 - relacja.

8 listopada w Terespolu odbył się „I Turniej Kwalifikacyjny ZIRVE International Sports Clubs”, w którym brało udział 82 zawodników z 5 klubów.

Kluby uczestniczące: MULKS ZIRVE Terespol, GOK Koroszczyn, AZS AWF Biała Podlaska, ŁKS Orlęta Łuków. 

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>

Wyniki szczegółowe >>>>>>>>>>>

I Turniej Kwalifikacyjny ZIRVE International Sport Clubs”. Zawody zostały rozegrane według kategorii wiekowych kobiety do 15 lat i open oraz panowie do lat 12 na technikę do 15 lat do 17, 20 i Open. Pierwszą grupę wiekową wygrał Konrad Łazuga z MULKS Zirve Terespol 68 kg w dwuboju, trzecie miejsce zajął Michał Zrol z Terespola z wynikiem 53 kg. Kobiet do lat 15 zawodniczka MULKS Zirve Terespol Ania Chomiuk 113 kg w dwuboju, po zaciętej walce ostatecznie zajęła 3 miejsce. W kategorii Open kobiet nie mieliśmy żadnej zawodniczki z Terespola, w tej kategorii I miejsce zajęła Agata Rok z WLKS Siedlce z wynikiem 174 kg.  W kategorii panów do lat 15 Dawid Kotowski zajął III miejsce z wynikiem 210 kg tuż za nim uplasował się Karol Juchimiuk z wynikiem 185 kg. Do lat 17 panów bezkonkurencyjny był Mateusz Skulimowski z MULKS Zirve Terespol uzyskał bardzo dobry wynik  255 kg w dwuboju 4 miejsce zajął Grzegorz Kowal z wynikiem 201 kg Kacper Magielnicki zajął ostatecznie 6 miejsce z wynikiem 160 kg. W kategorii do lat 20 panów na 4 miejscu uplasował się Dawid Nazaruk z Terespol z wynikiem  235 kg w dwuboju. Kategorię open wygrał Robert Dołęga z Orląt Łuków z wynikiem 330 kg w tej kategorii nie występował żaden zawodnik z Terespola.

Swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, który spotkała się z rzecznikiem prasowym PZPC p. Markiem Kaczmarczykiem i p. Markiem Drzewowskim z polskiej sztangi.  Panowie rozmawiali o przyszłości podnoszenia ciężarów w Terespolu.

Przypomnijmy, najlepsi zostaną zakwalifikowani do turnieju finałowego, jaki odbędzie się w drugiej połowie grudnia w Khiirdelan (AZE).

Wyniki zajdziecie państwo na stronie: http://www.polska-sztanga.pl i na stronie ZIRVE Polska - >>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Tekst: Marek Zielonka i Katarzyna Polaczuk

 

Marek Kaczmarek z PZPC wręcza specjalne nagrody młodym zawodnikom z Terespola