X Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol - Brześć 13.06.2015 - Wyniki i relacja.

Jubileuszowy, X Bieg Przyjaźni odbył się 13 czerwca 2015 r. na trasie Terespol – Brześć. Organizatorami byli: Urząd Miasta Terespola i Brześcia, Klub Olimpijczyka przy ZSO nr1 i Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu. Patronat honorowy nad biegiem objął Polski i Białoruski Komitet Olimpijski.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

PROTOKÓŁ >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Relacja Virtual Brest  >>>>>>>>>>>>>

Zawody rozpoczęły się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Flagę olimpijską uroczyście wnieśli i wciągnęli na maszt: Jekatierina Kruczenog – MŚ w strzelaniu, Irina Kulesza – brązowa medalistka IO w Londynie w podnoszeniu ciężarów, Dariusz Goździak – złoty medalista IO z Barcelony w pięcioboju, Kazimierz Czarnecki – brązowy medalista IO w Montrealu w podnoszeniu ciężarów. W sztafecie z pochodnią wystąpili: Elżbieta Kwiatkowska – przedstawiciel PKOL, Jurij Dołgopałow – olimpijczyk z Pekinu i Londynu. Znicz zapalił Władysław Zieliński – 3 krotny olimpijczyk, brązowy medalista z Rzymu w kajakach. Apel Olimpijski odczytał Mateusz Skulimowski – reprezentant Polski w podnoszeniu ciężarów, uczestnik MŚ.

Zabierając głos przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Jackiem Danielukiem życzyli zawodnikom jak najlepszych wyników, zgodnie z zasadami fair play. Pozdrowienia od rodziny olimpijskiej przekazali olimpijczycy reprezentujący Polskę i Białoruś. W imieniu zawodników głos zabrał Krzysztof Piech – jedyny uczestnik wszystkich edycji biegu.

Honorowy strzał, sygnał do startu oddał Dariusz Goździak. Wystartowało ok. 90 zawodników z Białorusi, Rosji, Ukrainy i Polski. Pomimo upału wszyscy w dobrej kondycji dotarli do mety. Najlepszych 3 zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, w kategorii open oraz najstarszy i najmłodszy zawodnik otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Ceremonię dekoracji najlepszych uświetniły barwne występy taneczne dzieci. Wyniki po przesłaniu przez stronę białoruską.

 

Tekst i foto: K.Pucer