Aktualności

XXIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich - 27-28.01.2018.

XIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL

KOLĘD WSCHODNIOSŁOWIAŃSKICH

W TERESPOLU

27-28.01.2018

Godzina 15:00

Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich odbędzie się w Terespolu po raz dwudziesty trzeci. Od lat jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń kulturalno-religijnych w tej części Europy.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Lubelskiego.

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski i Wojewoda Lubelski Władysław Czarnek 

W ramach Festiwalu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Kacpra Wójciaka.

 

Program:

Koncert sobotni – 27 stycznia 2018 r., godz. 15:00

  • Zespół Śpiewaczy „Echo Polesia” – Terespol (Polska)
  • Zespół Folklorystyczny „Mała Tęcza” – Żary (Polska)
  • Zespół Wokalno-Instrumentalny „Ubi Caritas” – Iwieniec (Białoruś)
  • Zespół Wokalny „Letucenni” College’u Artystycznego im. N. Sokołowskiego – Homel (Białoruś)
  • Chór Bractwa Świętych Cyryla i Metodego – Bielsk Podlaski (Polska)
  • Zespół Folklorystyczny „Zlatna Kapija” Szkoły Artystycznej im. I. Strawińskiego – Moskwa (Rosja)
  • Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Vervechka” – Łuck (Ukraina)
  • Zespół Wokalny „Duschevno” – Mrozy (Polska)
  • Zespół Folklorystyczny „Hiłoczka” Związku Ukraińców Podlasia – Czeremcha (Polska)
  • Chór „Majowy Kwiat” – Mińsk (Białoruś)
  • Chór College’u Artystycznego im. N. Sokołowskiego – Homel (Białoruś)
  • Chór Dziecięcy „Tokatina” – Równe (Ukraina)
  • Chór „Prolisok” Państwowej Dziecięcej Szkoły Artystycznej – Lwów (Ukraina)
  • Chór Chłopięcy przy Państwowej Akademii Muzycznej – Mińsk (Białoruś)
  • Kapela Bandurzystek „Zorianycja” Uniwersytetu im. I. Franki – Lwów (Ukraina)

 

Koncert niedzielny – 28 stycznia 2018 r., godz. 15:00

  • Zespół Folklorystyczny „Łobaczewianki” – Kobylany (Polska)
  • Zespół Wokalno-Instrumentalny „Cudawianki” – Dorohusk (Polska)
  • Zespół „Tutejsza Szlachta” Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego – Mińsk (Białoruś)
  • Chór Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis” – Włodawa (Polska)
  • Zespół Śpiewaczy „Lelija” – Łuck (Ukraina)
  • Zespół Wokalny „Milavitsa” – Brześć (Białoruś)
  • Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego – Lublin (Polska)
  • Zespół Folklorystyczny „Zorianycja” Szkoły Muzycznej im. F. Chopina – Łuck (Ukraina)
  • Zespół Folklorystyczny „Rankova Rosa” – Równe (Ukraina)
  • Chór Żeński „Polesie” Polskiej Macierzy Szkolnej – Brześć (Białoruś)
  • Chór „Chołmszczyna” Centrum Kultury Prawosławnej – Chełm (Polska)
  • Zespół Folklorystyczny „Dywostruny” Państwowego Pałacu Edukacji Estetycznej – Lwów (Ukraina)

     

    ORGANIZATORZY FESTIWALU:

    - Fundacja Dialog Narodów

    - Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska

    - Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu

    - Nadbużańskie Centrum Kultury Prawosławnej w Terespolu

                                                             

                                                        http://mfkw.pl/ 

                                            ZAPRASZAMY

Młodzi piłkarze z sukcesami na Ukrainie!

 Złoto, srebro i brąz zdobyły drużyny młodzików Granicy Terespol i MOK-u Terespol podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej "Christmas Cup" Adrenalina w Łucku na Ukrainie, który odbywał się w drugim tygodniu stycznia br.

Artykuł >>>>>

GALERIA >>>>

Podopieczni Wojciecha Machnowskiego mierzyli się w gronie 36 zespołów. Chłopcy z rocznika 2010 nie mieli sobie równych. Wygrali obie grupy i spotkały się w meczu finałowym. Granica Terespol wygrała 4:1 z MOK-iem. Starsi chłopcy z Granicy Terespol z rocznika 2008 w spotkaniu o najniższe (III) miejsce na podium, ograli 1:0 Wołyń II Łuck po trafieniu Jakuba Machnowskiego. 

Terespolanie spędzili w Łucku cztery dni. W czerwcu grali tam na boiskach podobnych do naszych Orlików, a teraz w ogromnej hali, która wyposażona jest w cztery boiska. W jej piwnicach były ściany wspinaczkowe i tory przeszkód.

W wyjeździe wzięło udział 50 osób. Oprócz młodych zawodników do pojechali rodzice, którzy głośno dopingowali swoje pociechy. Wyjazd zorganizowano dzięki wsparciu burmistrza Jacka Danieluka i sekretarza Józefa Paderewskiego.

„Opłatek” w Klubie Seniora Srebrny Włos

W dniu 21 grudnia odbył się w Klubie Seniora ,,Srebrny Włos" tradycyjny opłatek. Były wspólne życzenia i śpiewanie kolęd.

 

Miłą niespodziankę przygotowali przedstawiciele miejscowej organizacji ,,Mamy czas" w osobach: Ligii i Tomasz Niedźwiedziuków, którzy złożyli klubowi seniora życzenia świąteczne i jednocześnie podziękowali, w szczególności zespołowi śpiewaczemu „Echo Polesia'', za krzewienie postaw patriotycznych i dawanie przykładu młodemu pokoleniu.

Klub Seniora serdecznie dziękuje organizacji ,,Mamy czas" za miłe i budujące słowa uznania.

Najnowszy numer pisma GONIEC TERESPOLSKI (nr 86/2017) już do kupienia w sklepach.

Najnowszy numer (86/2017) pisma GONIEC TERESPOLSKI już w sprzedaży na terenie Terespola i okolic.
1. W sklepach GS Terespol:
- ,,SEZAM",
- ,,18stka" w Terespolu,
- ,,Nr7" w Łobaczewie Dużym,
2. Sklep Wielobranżowy DALIA Barbara Ambroziuk, ul. Wojska Polskiego 141,
3. Sklep Wędkarski AGA Jacek Górecki, ul. Wojska Polskiego 42B,
5. Delikatesy CENTRUM w Małaszewiczach,
6. Sklep Spożywczy, Mariusz Szmulik, Kobylany,
7. Sklep Spożywczo-przemysłowy ,,POD TOPOLAMI", Małaszewicze.

26 Finał WOŚP w Terespolu - 14.01.2018

 Szczegóły ogólnoświatowej akcji - https://www.wosp.org.pl/final/26-final 

Od samego rana na terenie Terespola nasi liczni wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek.

 
Program w Terespolu
Na sportowo:
- 10:00 - Międzynarodowy Turniej Eisstocka na boisku Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu.
Udział wezmą drużyny z Polski, Białorusi i Niemiec.
- 11:00 - III Bieg Uliczny ,,Policz się z cukrzycą" i Nordic Walking na trasie ok 3 km. Zapisy 30 min przed startem. Koszt uczestnictwa - 5 zł. do puszki WOŚP. Szczegóły w regulaminie.
  • Trasa biegu: Start przy Urzędzie Miasta – ul. Czerwonego Krzyża, Kraszewskiego do torów, ul. Sienkiewicza, ul. Polna, ul. Graniczna, ul. Czerwonego Krzyża. Meta przy Urzędzie Miasta.

 
16:00 - Program artystyczny w MOK:
- aukcje gadżetów z WOŚP i od darczyńców z Terespola,
- występ grupy tanecznej 3 latków z Przedszkola w Terespolu,
- jasełka w wykonaniu 5 latków z ZSP nr1 w Terespolu,
- pokaz tresury psa SOK,
- kolędy w wykonaniu dzieci z ZSP nr1 w Terespolu,
- występy wokalne - Zuzanna Wic,
- występ kilku formacji FLESZ DANCE z MOK Terespol,
- występ grupy Cardio Dance
- koncert ADRIANA LITEWKI z zespołem.
         
Prowadzenie imprezy i aukcji - Michał Trantau >>>>
 
Dodatkowe atrakcje: pokaz szachowy, ognisko, malowanie buziek, kulinaria własnej roboty.
 
Na zakończenie (ok. 19:30) - ŚWIATEŁKO DO NIEBA!
 
                             

KINO OBJAZDOWE VISA (Listy do M3, Najlepszy, Pierwsza Gwiazdka) - 21.12.2017

Zapraszamy na KINO OBJAZDOWE VISA 
21.12.2017 (czwartek)
w MOK Terespol
 
              
 
Wyświetlone zostaną filmy:
15:00 - ,,Pierwsza Gwiazdka"
18:00 - „Najlepszy” 
20:15 - „Listy do M. 3” 
 
BILETY (normalny-16 zł / ulgowy-14zł) 
Dla posiadaczy kart płatniczych Visa - 50% zniżki
 
ZAPOWIEDZI FILMÓW
 
15:00 - ,,Pierwsza Gwiazdka"
                                  
 
 
18:00 „Najlepszy”
  
 
 
20:15 - ,,Listy do M. 3"
 
Atrakcje dodatkowe: wózek sprzedażowy z pysznym popcornem i napojami z portfolio The Coca-Cola Company.

Sukces ciężarowców MULKS Zirve Terespol w Biłgoraju - 02-03.2017

 W dniach 02-03.12.2017 r w Biłgoraju odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich w Podnoszeniu Ciężarów. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MULKS Zirve Terespol.

W kategorii wiekowej do lat 17 złoty medal wywalczył Emil Leonienko w kategorii wagowej do 69kg z wynikiem 165kg w dwuboju (75kg+90kg).

Srebrne medale wywalczyli w kategorii wagowej 56kg Michał Zrol z wynikiem 100kg w dwuboju (45+55) a w kategorii wagowej 62kg Mateusz Zrol z wynikiem 155kg w dwuboju (70+85). Brązowy medal w kategorii wagowej 62kg z wynikiem 145kg w dwuboju (65+80) zdobył Patryk Dekiert.

W grupie juniorów do lat 20 podopieczni Artura Skulimowskiego wywalczyli dwa złote medale!

W kategorii wagowej do 69kg bezkonkurencyjny był Kacper Magielnicki, który uzyskał w dwuboju 230kg (100+130) oraz Karol Juchimiuk, który wygrał kategorię wagową do 85kg z wynikiem 240kg w dwuboju (110+140).

Gratulujemy naszym ciężarowcom i życzymy dalszych sukcesów w 2018 roku!