NIEDZIELA W TERESPOLU – Wielokulturowe Miasto - 13.08.2023. Relacja.

W niedzielę 13 sierpnia br. odbyło się w naszym mieście wydarzenie, które od lat jest jedną z największych i najważniejszych imprez plenerowych w regionie. W tym roku hasłem przewodnim było ,,Niedziela w Terespolu – Wielokulturowe Miasto”. Ten dzień obfitował w wiele ważnych dla mieszkańców działań o charakterze: kulturalnym, edukacyjnym, patriotycznym, a także sportowym.

ARTYKUŁ z całego wydarzenia >>>

Relacja Filmowa Biper TV >>>

Patroni, partnerzy, darczyńcy i sponsorzy >>>

Na początek uroczyście odsłonięto pomnik w postaci ławeczki poświęconej byłemu przedwojennemu burmistrzowi miasta Andrzejowi Bajowi.

Szczegóły odsłonięcia pomnika A. Baja (w osobnym artykule) >>>

Jego postać tego dnia uhonorowano również zawodami sportowymi:

I Letnim Turniejem Tenisa Ziemnego w Grze Podwójnej im. Andrzeja Baja (osobny artykuł) >>>

oraz I Turniejem Eisstocka im. Andrzeja Baja (osobny artykuł) >>>

Pamiętano także o innej ważnej dla Terespola postaci z XX-lecia międzywojennego - gen. Franciszku Krajowskim. Już po raz trzeci, na jego cześć, odbyły się biegi uliczne (osobny artykuł).  >>>

Po południu na scenie zaprezentowano program artystyczny pt. ,,Muzyka Wielokulturowego Terespola”, na ziemiach którego przez wieki mieszkali Polacy, Żydzi, Niemcy, Rusini (Ukraińcy, Białorusini), Tatarzy czy Cyganie tworząc wspólnie wielokulturowe dziedzictwo.

Zbliżający się wieczór należał już do przedstawicieli rodzimej sceny muzycznej. Na początek liczną publiczność pod scenę przyciągnął zespół disco polo WEEKEND, następnie swoje przeboje zaprezentowały gwiazdy wieczoru: ROKSANA ,,Roxie" WĘGIEL oraz GRZEGORZ HYŻY.

Ważnym punktem Niedzieli było oficjalne otwarcie, podczas którego władze miasta wręczyły coroczne statuetki „Zasłużony dla Miasta Terespol”.

Dziękujemy wszystkim przybyłym mieszkańcom Terespola, okolicznych miejscowości oraz gościom z całego regionu. Miło było widzieć jak kilka tysięcy osób korzysta z naszego wydarzenia mającego charakter kulturalny, edukacyjny, animacyjny i integracyjny.

Podziękowania kierujemy również do patronów honorowych i głównych partnerów wydarzenia: